Üniversiteli Gençler
YÖRET Öğrenci Destek Programı (YÖDEP) 

 

YÖRET Üniversite Öğrencilerine Destek Programı (YÖDEP) kuruluştan günümüze devam ediyor.

YÖRET vakfının birincil kuruluş amacı Üniversite Öğrencilerine rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermekti. YÖRET Öğrenci Destek Programı kapsamında oryantasyon programı ve burs temini gibi çalışmalarla başlatılan hizmetler, kuruluşundan günümüze olanaklara ve gereksinimlere göre gelişerek devam ediyor.

Eğitim Fakülteleri PDR bölümü öğrencilerinin, YÖRET çatısı altında ‘Genç YÖRET’ liler olarak, kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak sosyal kültürel etkinliklere ve mesleki gelişimlerine yönelik çalışmalara katılmaları, danışmanlık almaları ve sosyal sorumluluk bilinci geliştirmeleri için YÖRET Gençlerince geliştirilen alt projelere katılmaya devam ediyor.

 

Halen üniversitelilerle sürdürülen YÖDEP çalışmaları:

 

Üniversiteli gençlerden oluşan Temsilciler Kurulu çalışmalarıyla gençlerden gelen talepler değerlendiriliyor, mesleki ve kişisel gelişime katkı amacıyla düzenlenen etkinlikler gençlere duyuruluyor.

 

* Kuşaklar Köprüsü (KKP): Gençlerin 65 yaş üstü bireyleri anlamaları, psikososyal destek çalışmaları yapabilmeleri amacıyla YÖRET’ in süpervizyonu altında, huzurevlerinde staj yapmaları sağlanıyor. (2005ten beri her yıl tekrarlanarak sürdürülüyor.)

Proje detayları için tıklayınız

 

* Eğitiyoruz Öğreniyoruz (EÖP): Gençlerin engelli (farklı) bireyleri tanıyarak psikososyal destek çalışmaları yapabilmelerini sağlamak amacıyla YÖRET’ in süpervizyonunda rehabilitasyon merkezlerinde ve okullarda kaynaştırma öğrencileriyle çalışmaları sağlanıyor. (2006dan beri her yıl tekrarlanarak sürdürülüyor.)

Proje detayları için tıklayınız

 

* YÖRET Yaz Organizasyonları (YoYo): Gençlerin yaz aylarında çocukların boş zamanlarını değerlendirerek, sanatsal etkinliklerle kişisel gelişimlerine, şiddet önleyici becerilerin gelişmesine katkıda bulunmaları sağlanıyor. (2006 dan beri her yıl tekrarlanarak sürdürülüyor.)

Proje detayları için tıklayınız

 

* YÖRET’ te düzenlenen “Yaratıcı Drama” ile tanışma, “Psikodrama” Yaşantı Grupları sürdürülüyor.

Yaşantı gruplarımız her yeni eğitim öğretim döneminde (Bahar ve Güz) tekrarlanır.

Eğitim süresi: 8 Hafta (20 saat)

Eğitim günü: (Eğitimcinin müsaitlik durumuna göre her dönem değişkenlik gösterebilir)

Eğitim sonunda katılım belgesi verilmektedir.

Başvurularınız için GençYÖRETli / Facebook sayfasına üye olmanız ve duyuruları takip etmeniz gerekmektedir.

Facabook sayfamıza üye olmak için tıklayınız

 

* Üniversitelere gidilerek gençlere YÖRET’ i ve projeleri tanıtan konferanslar veriliyor.

 

*Gençlerle Facebook üzerinden haberleşme sürdürülüyor.

 

*Gençlerin kültürel ve sanatsal gelişimine destek olacak etkinlikler düzenleniyor.

 

*Genç Gönüllüler Kulübü yoluyla çocuk hakları savunuculuğu çalışmaları 2015 yılında başlatıldı. Kulübe katılmak ve detayları öğrenmek için tıklayınız.

 
 

YÖRET Vakfı’nın misyonu
Psikolojik danışmanları güçlendirerek, çocuk ve gençlerin yetişmesine ve gelişmesine katkıda bulunmak üzere, sürekli eğitim ve hizmet projeleri yürüterek, toplumun yaşam kalitesini arttırmaktır.
İletişim
Yazışma Adresi: Akkavak Sk. No:17/11 Nişantaşı/İSTANBUL
Tel: 0212 219 2867 - 0532 604 1908
E-Mail: yoret@yoret.org.tr
to-top

YÖRET VAKFI